„Žemė – melsvoji planeta“

Balandžio 22 d. gimnazijoje paminėjome Pasaulinę Žemės dieną. Šią dieną gimnazijos bendruomenė atkreipė dėmesį į geriamąjį vandenį, aplinką, kurioje gyvename, ir kiek žmogaus ūkinė veikla turi įtakos vandens kokybei. 6-8 ir I-III gimnazinių klasių mokiniai pristatė iš anksto paruoštus pranešimus: „Vandens taršos šaltiniai“, „Upių, ežerų tarša“, „Naftos išsiliejimai“, „Baltijos jūros tarša“, „Gruntinių vandenų tarša“, „Didžiausi sąvartynai pasaulio vandenyne“. Renginio metu klasių komandos atliko praktikos darbą „Nitratų ir nitritų tyrimai vandenyje naudojant indikatorius“ ir aiškinosi, kaip kenksmingos medžiagos pakliūva į geriamąjį vandenį bei kaip to išvengti. Mokiniai žaismingai atliko inscenizacijas „Atspėk, ką pavaizdavo draugas?“. Klasių komandoms puikiai sekėsi atspėti draugų suvaidintus gamtinius objektus ir reiškinius. Visus maloniai nuteikė muzikos mokytojo Laimono Grebliausko ir I g klasės mokinės Miglės Pranevičiūtės atliekama daina „Lietus“. Dalyvavusių klasių komandos buvo apdovanotos gimnazijos direktoriaus padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Renginio metu buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Žemės išsaugojimu privalome rūpintis visi ir kiekvieną dieną – saugoti tai, ką turime brangiausia: tyrą orą, švarų vandenį, dirvožemį, turtingą gyvąją gamtą, gražų kraštovaizdį, švarią gyvenamąją aplinką. O tai galime atlikti savo kieme, namų ar mokyklos aplinkoje, darbo vietoje. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai, problemų analizavimas bei noras ir gebėjimas jas spręsti, ugdo sąmoningas aplinkosaugines nuostatas.