Valanda su knyga

Mūsų gimnazija akcijoje „Metų knygos rinkimai“, kurią rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, dalyvauja jau devintus metus. Šiais metais pateikėme paraišką ir iš Nacionalinės bibliotekos pagal Skaitymo programą gavome vaikų knygų penketuką: A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“, N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“, J. Baltrukonytės „Filmukai“.

Lapkričio 28 d. į mūsų gimnaziją atvyko knygos „Akmenukų pasakos“ autorius Aidas Jurašius ir vaikų literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė. Vyko labai įdomus ir nuoširdus bendravimas su mokiniais. Kritikė pristatė knygą, diskutavo su vaikais, mokiniai atsakinėjo į klausimus. Už protingus atsakymus gavo po knygą, atviruką. Tuo metu rašytojas kūrė pasaką vaikų pasiūlyta tema „Stebuklingas skėtis“. Tai kelionės į mūsų gimnaziją nuotykiai. Visiems pasaka patiko. Susitikimo metu veikė mokinių piešinių ir akmenukų paroda „Akmenukai pasakoja“. Vaikai padovanojo savo darbelių rašytojui A. Jurašiui ir vaikų literatūros kritikei D. Šakavičiūtei. Po susitikimo su mokiniais svečiai maloniai pabendravo su mokytojais. Metų knygos rinkimus gimnazijoje organizavo bibliotekininkė Nijolė Valatkienė, lietuvių kalbos mokytojos Laisvida Vedeckienė ir Dalia Zablockienė.

Gimnazijos bibliotekininkė Nijolė Valatkienė