Pasaka Trakų pilyje

Gegužės 30 d. Tyrulių skyriaus mokiniai keliavo į Trakų istorijos muziejų. Pasigrožėję Galvės ežeru, keliautojai tiltu pasiekė Salos pilį. Ekskursijos vadovė papasakojo, kad Salos pilies statyba pradėta XIV amžiaus antroje pusėje, o po Žalgirio mūšio ji tapo kunigaikščių rezidencija. Mokiniai lankėsi patalpose, kuriose gyveno ir svečius priiminėjo kunigaikštis Vytautas, matė karžygio šarvus ir iš sidabro pagamintus seniausius ilguosius pinigus, taip pat turėjo galimybę pasigaminti proginę monetą. Ugdytiniai apžiūrėjo kazematus, kalėjimo duobę ir bausmių įrenginius. Taip pat susipažino su tautinių mažumų (karaimų ir totorių) tautiniais kostiumais. Ekskursijos metu vaikai, pasidalinę į tris grupes, dalyvavo edukacinėje veikloje: pasaka Trakų pilyje. Mokiniai iš atskirų sakinių turėjo atkurti išgirstą legendą ir ją garsiai perskaityti. Už puikų darbą ekskursijos vadovė visus apdovanojo Trakų istorijos muziejaus atvirukais su eksponatų nuotraukomis.

Vėliau ekskursijos dalyviai pėsčiomis apsuko Salos pilį, pasigrožėjo Galvės ežero vaizdais.