Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 12-16 d. mokykla dalyvavo projekte Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurį rengia Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Tai tradicinė Šviesos ir Knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiesiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais.

Šių metų savaitės tema – „Įvairialypė Šiaurė“. Žvakių šviesoje skaitėme norvegų vaikų rašytojo T. Egner knygos „Peliukas lipiukas – Klasas“ ištrauką. Penktokai, šeštokai iliustravo labiausiai patikusį knygos herojų, paruošta piešinių paroda, šeštokai kūrė šios pasakos pabaigą, diskutavo. Vaikai vaišinosi „Voveriukų“ riešutais. Vyresnieji mokiniai balsu skaitė suomių rašytojo M. Nousiainen knygos „Avietinių laivelių kapitonai“ ištrauką, vyko diskusija „Koks gražus būna gyvenimas, jei padarai ką nors gera“. Savaitę ruošė lietuvių kalbos mokytojos L. Vedeckienė, D. Zablockienė, bibliotekininkė N. Valatkienė.