Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Mokykla jau šešti metai dalyvauja projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šių metų savaitės tema – „Troliai šiaurėje“, skirta švedų-suomių rašytojai, trolių mumių kūrėjai Tuvei Janson, kuriai sukako 100 metų.

Ankstų lapkričio 10 dienos rytą į biblioteką sugužėjo 4, 5 ir 6 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Laisvida Vedeckiene ir Birute Baniene. Vaikus pasitiko trolienė Gryla (bibliotekininkė Nijolė Valatkienė). Ji vaišino Snusmumriko žirniene, Grylos sausainiais ir trolytės Miu arbata. Mokiniai kartu su mokytojomis žvakių šviesoje skaitė T. Janson knygos „Tėtis ir jūra“ ištrauką, iliustravo knygos veikėjus, kūrė pasaką apie trolius, diskutavo.

11 ir 12 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Dalia Zablockiene ir Laisvida Vedeckiene skaitė švedų rašytojo Stefano Spjuto knygos „Stallo“ ištrauką. Mokiniai pasinėrė į fantastikos ir mistikos pasaulį, dalinosi nuomonėmis apie blogį, įsivyravusį pasaulyje, kaip gėriu galima nugalėti visas negandas.