Turistinė diena

Jau trečius metus iš eilės, birželio mėnesį, mūsų gimnazijoje organizuojama Turistinė diena. Jos renginių metu klasių komandos varžosi įvairiose turistinėse rungtyse ir konkursuose, kur turi parodyti savo kūrybiškumą, ištvermę bei sumanumą.

Jaunieji turistai iš pat ryto įrengė savo stovyklavietes, dainomis, šūkiais bei vaidinimais pristatė savo komandas. Trumpai atsikvėpę, aštuoni kiekvienos klasės komandos dalyviai, pasiėmę specialiai paruoštus žemėlapius turėjo įveikti 2,5 kilometrų pažymėtą trasą. 8-III gimnazinių klasių tarpe, greičiausiai įveikusi kilometrus, upę Šušvę, linguojančius tiltelius ir atradusi visus pažymėtus objektus, nugalėtoja tapo III gimnazinės klasės komanda, antrąją vietą užėmė II gimnazinės klasės komandą, trečiąją – aštuntos klasės komandą. 6-7 klasių tarpe, geresnį rezultatą parodė šeštokų komanda, antri liko septintokai. Pasibaigus orientacinėms varžyboms komandos ilsėjosi, žaidė sportinius žaidimus, pietavo. Prabėgus poilsio valandoms, klasių komandų dalyvių laukė naujas išbandymas – turistinis kliūčių ruožas. Kiekvienos klasės komanda neklysdama turėjo įveikti dešimt kūno kultūros mokytojo V. Kečiorio parengtų kliūčių ir užduočių. Turistinio kliūčių ruožo varžybose jau trečius metus iš eilės nugalėtojais tapo 8 klasės komanda (8 min. 53 sek.), antri liko I gimnazinės klasės komanda (12 min. 06 sek.), treti – II gimnazinė klasė (13 min. 15 sek.). 5-7 klasių kovoje nugalėtojais tapo septintokai (11 min. 17 sek.), antri liko šeštokai (11 min. 34 sek), treti – penktokų komanda (13 min. 18 sek.).

Įveikus visas kliūtis atėjo laikas ir „Gardžiausios vakarienės“ konkursui. Kiekviena klasė komisijai pristatė savo turistinę vakarienę, vaišino svečius ir draugus turistiniais sumuštiniais, sriuba ar kitais patiekalais, vaišinosi gimnazijos virėjų išvirta gardžia turistine koše. Po vakarienės šventė tesėsi toliau, vyko parko tinklinio, virvės traukimo, kaladės kėlimo ir kitos rungtys bei varžybos. Dešimtą valandą vakaro, skambant ritmiškai muzikai vyko diskoteka, o vėliau pokalbiai ir pasakojimai prie laužo. Vėlai vakare po įtemptos dienos, pilnos įspūdžių ir nuotykių jaunieji turistai nuskubėjo ilsėtis į stovyklavietėse pastatytas palapines.