Paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną

Lapkričio 16 d. mūsų gimnazijos mokiniai istorijos, tikybos, pilietiškumo pagrindų pamokose diskutavo apie toleranciją. Išsakyti savo nuomonę gimnazistus paskatino filme „Kas yra tolerancija?“ išgirstos žinomų Lietuvoje žmonių mintys. Jomis filme dalijosi atlikėjas Stano, rašytojas A. Šlepikas, istorikas prof. dr. J. Skirius, Gaono muziejaus direktorius M. Zingeris, buvusi geto kalinė F. Brancovskaja, vienuolis A. Peškaitis, režisierius J. Ohman, buvęs Vilniaus meras A. Zuokas ir kiti pašnekovai. Dešimties žmonių, atstovaujančių skirtingas profesijas bei turinčių skirtingą gyvenimišką patirtį, pateikti pavyzdžiai gimnazistams buvo suprantami, o įžvalgos – verčiančios susimąstyti. Savo supratimą apie toleranciją mokiniai perteikė pasinaudodami šių metų Tolerancijos dienos simboliu – rankomis. Čia aktyviausi buvo penktokai ir antrokės gimnazistės.