Konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Jau ketvirti metai Lietuvos istorijos mokytojų asociacija suorganizuoja Kovo 11-ajai skirtą nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Paskatinti istorijos mokytojos Laimos Maminskienės, šiemet jame dalyvavo ir 27 mūsų gimnazijos mokiniai: 12 gimnazistų ir 15 penktų-aštuntų klasių mokinių. Jie turėjo atsakyti į 40 klausimų apie Lietuvos istorijos įvykius ir asmenybes. Klausimų buvo ir visai paprastų, ir labai sudėtingų. Kad atsakytum, reikėjo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo.Kartais atsakymas slypėjo pačiame klausime.

Geriausiais Lietuvos istorijos žinovais gimnazijoje tapo antrokės gimnazistės Eilvinta Beržinskytė ir Vida Trinkaitė bei abiturientas Karolis Praskorys. Tarp jaunesniųjų sėkmė lydėjo šeštokę Justę Levickaitę. Visai sėkmingai debiutavo ir penktokės Vaiva Daujotaitė bei Gabrielė Grebliauskaitė. Ir nors šiemet nesiryžome vykti į II-ąjį konkurso turą Lietuvos Respublikos Seime, per ateinančius metus tikime pagilinti istorijos supratimą ir varžytis su geriausiais Lietuvoje istorijos žinovais.