Išvyka į Šiaulių Aviacijos bazę

Lapkričio 7 dieną 8 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kuri dislokuota Šiaulių kariniame oro uoste. Mokiniai susitiko su Belgijos karinių oro pajėgų kariais. Belgijos kariai misijoje tarnauja su keturiais naikintuvais F–16. Mokiniai apžiūrėjo vieną iš naikintuvų, sužinojo, kiek kuro talpina, kokiu greičiu prašvilpia naikintuvas virš mūsų galvų, kaip tvirtinamos kovinės raketos, kaip katapultuoja pilotas ir daug viso kito. Kariai su mokiniais bendravo anglų kalba, todėl ne visi mokiniai lengvai viską suprato. Teko klausti daug kartų, kol viską išsiaiškindavo. Kartu tai buvo aiškus signalas, kad anglų kalba visur yra labai reikalinga ir ją reikia mokėti geriau. Lietuvė kapitonė Ieva Mocienė pademonstravo lakūnų spec. liemenes, šalmus, mokiniai galėjo ir patys įsitikinti, kokia ši amunicija sunki ir ne visai patogi. Būtinas puikus fizinis pasirengimas. Paskui savo sveikatą mokiniai stiprino batutų parke.