Konferencijoje „Tarpkultūrinis dialogas“

Lapkričio 16 d. mūsų gimnazijos 8 klasės mokinės Deimantė Barzinskaitė, Rineta Petrylaitė ir rusų kalbos mokytoja Almonė Sakalauskienė dalyvavo VI-ojoje Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinėje-praktinėje konferencijoje „Tarpkultūrinis dialogas“ Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje. Šis renginys buvo skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Renginyje dalyvavo atstovai ne tik iš mūsų rajono mokyklų, bet ir iš Šiaulių, Kėdainių, Alytaus. „Ar įmanoma inicijuoti  ir palaikyti dialogą tarp skirtingų kultūrų?“ Į šį klausimą atsakyti visų dalyvių kvietė renginio organizatoriai ir vedėjai.

Plenariniame posėdyje labai įdomiai kalbėjo Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebonas, dekanas Tadas Rudys, Viešosios įstaigos „Pasaulio piliečių akademija“ direktorė Indrė Augutienė ir kt. Po plenarinio posėdžio dalyviai išsiskirstė dirbti grupėse pagal paruoštas edukacines programas: mokiniai susipažino su Afrikos, Izraelio, Japonijos, Lietuvos, Rusijos simboliais, gamta, kultūra, tradicijomis. Mokytojai dalijosi patirtimi skaitydami pranešimus, pristatydami savo paruoštą medžiagą. Konferencijos pabaigoje visų grupių dalyviai pristatė savo darbus. Į pateiktą konferencijos pradžioje klausimą dalyviai atsakė – TAIP!