Pasaulio jaunimo dienų renginys Šiauliuose

Sausio 26-27 d. Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre vyko jaunimo centro organizuotas Pasaulio jaunimo dienų renginys, subūręs 110 jaunuolių iš įvairių Šiaulių vyskupijos vietų. Į šį būrį įsijungė 15 mūsų gimnazijos moksleivių.

Kadangi šiais metais Pasaulio jaunimo dienos vyko tolimojoje Panamoje ir tik nedidelė grupė dalyvių iš Lietuvos galėjo ten nuvykti, Lietuvoje (arki)vyskupijų jaunimo centrai ta proga organizavo renginius ir kvietė jaunimą paminėti Pasaulio jaunimo dienas. Renginio dalyviai susipažino su Pasaulio jaunimo dienų ir Lietuvos jaunimo dienų istorija, o vėliau žinias pasitikrino protmūšyje. Jaunuoliai turėjo galimybę peržiūrėti Panamoje dalyvaujančiųjų įspūdžius nuotraukose bei video įrašuose, prisiminti popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, pasiklausyti J. E. vyskupo Kęstučio Kėvalo katechezės įrašo iš Panamos, bei vėliau grupelėse diskutuoti įvairiais kilusiais klausimais, pašaukimo, tikėjimo patirties temomis. Jaunuoliai drauge meldėsi Gailestingumo vainikėlio maldą.

Dalyvaudamas įvairiose veiklose jaunimas laukė naktį vykusios tiesioginės transliacijos iš Panamos, kurios metu dalyviai klausėsi popiežiaus Pranciškaus kalbos bei jaunų žmonių liudijimų.

Renginys Šiauliuose baigėsi sekmadienio Šv. Mišiomis Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.