Išvyka į Maironio tėviškę

Spalio 25 dieną III ir IV gimnazinių klasių mokiniai vykome į Bernotų kaimą – poeto J. Mačiulio-Maironio tėviškę. Ekskursijos gidė papasakojo apie Maironio ir jo šeimos gyvenimą Bernotuose ir Pasandravyje, poeto veiklą ir kūrybą. Bernotuose esančioje sodyboje, kur daug laiko praleido poetas, pamatėme autentiškus baldus, indus, krosnį, ledainę, tačiau didžiausią įspūdį paliko paties Maironio išdrožta rašalinė ant jo darbo stalo.

Po apsilankymo name, kuriame pas seserį svečiuodavosi poetas, gražia jo garbei pasodinta ąžuolų alėja ėjome į Pasandravio sodybą, kurioje Maironis gimė. Pamatėme šaltinėlį ir Luknės upelį, kur poetas praleisdavo daug laiko, o šalia gimtojo namo – didžiulį svirtinį šulinį. Tose vietose gimė ir pirmieji dvasininko kūriniai.

Vida Trinkaitė, IV g klasės mokinė