1. Karjeros ugdymo kabinetas

Karjeros ugdymo paslaugos apima:

ugdymą karjerai – kryptingą asmens karjeros kompetencijų ugdymą.

karjeros informavimą – tai informacijos apie karjeros galimybes rinkimą, analizės, sisteminimo ir teikimo procesą.

karjeros konsultavimą – pagalba konsultuojamajam pažinti save, suderinti savo norus ir ketinimus su darbo rinkos reikalavimais;  gebėjimą formuluoti tikslus mokymosi, darbo ir kitose užimtumo srityse, numatant adekvačius būdus jiems įgyvendinti.

Karjeros paslaugų tikslas – padėti mokiniams  rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą (t.y. visą gyvenimą trunkančią asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seką).

Uždaviniai:

1. Sudaryti mokiniams galimybes pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai.
  2. Teikti informaciją apie mokymosi ir darbo galimybes (pasitelkiant informacines sistemas ir kitas priemones – pažintinius vizitus, renginius, ekskursijas, susitikimus su švietimo įstaigų atstovais, darbdaviais ir kitais asmenimis).
  3. Teikti informaciją apie aukštosiose mokyklose bei profesinio rengimo centruose vykdomas studijų ar mokymo programas, mokymo formas, trukmę, priėmimo taisykles, mokymosi sąlygas.
  4. Vykdyti mokinių profesinį konsultavimą.
  5. Padėti rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją.
  6. Supažindinti su profesinio informavimo šaltiniais, patarti, kur rasti profesinio informavimo, konsultavimo institucijas.

Karjeros  ugdymo  kabinete teikiamos paslaugos:

Teikiamos individualios bei grupėse konsultacijos, kuriose:

1. Atliekami testai, kurie padeda  išsiaiškinti profesinį kryptingumą, pasirinkti profesijas;

2. Padedama priimti sprendimus, susijusius su karjeros ar mokymosi pasirinkimais;

3.  Padedama spręsti klausimus, susijusius su karjeros planavimu;

1. Mokoma rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją.

Supažindinama su profesinio informavimo leidiniais

Profesijų aplanku, žurnalu „Kur stoti?“, Profesinės karjeros vadovu ir kitais.

Konsultacijos vyksta 43 kabinete.

Trečiadieniais 10.20-12.05

DĖL INDIVIDUALIŲ KONSULTACIJŲ MOKINIAI IR JŲ TĖVAI  GALI TARTIS SU KARJEROS UGDYMO MOKYTOJA  VIRGILIJA GUSTIENE.

Virgilijos Gustienės e. paštas : virgilija@yahoo.com

Naudingos internetinės svetainės:

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti

Atvira informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras

Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema

Orientavimas karjerai Lietuvoje ir Europoje

Būsimiems studentams, lyderiams

Studijų kokybės vertinimo centras

Valstybinis studijų fondas

Švietimo mainų paramos fondas

Švietimo informacinių technologijų centras